Lõppmäng?

Lood on hapud.

Eile teatas Microsoft, et koondab päevapealt 1400 töökohta ja järgmise poolteise aasta jooksul veel 3600. Ootamatult sattus suurpuhastuse alla ka nende mängustuudio ACES, mis on välja töötanud Train Simulator (TS), Combat Flight Simulator (CFS) ja Flight Simulator (FS) sarjad. Siiani oli stuudiol arenduses 2010. aastaks müüki planeeritud Train Simulator 2, millele 2011. oleks pidanud lisanduma järgmine FSi versioon.

ACESi töötajate koondamise ulatus ei ole praegu täpselt teada, aga halvimate kuulduste järgi läks kogu stuudio likvideerimisele. Ma kahtlen, kas Microsoft oma kõig vanema tootesarja nii kergekäeliselt allavett laseb, aga aasta 2011 uue simulaatoriversiooni tähtajana on nüüd küll tõsise kahtluse all.

Üks päästerõngastest oleks FSi müük. Kui ostjaks satub Electronic Arts, siis on asjaga kööga (oh kui pikk on nende ostetud ja rikutud mängusarjade nimekiri), aga muudel juhtudel võib tegu olla isegi positiivse muutusega, eriti avatuse osas – ammu juba kadestan X-Plane’i ja Strike Fightersi taga seisvate seltskondade avatust kommuunis esile kerkivatele ideedele ja kolmandate osapoolte loodud tehnilistele rakendustele.

Näis.

17:39, täiendus: kogu ACES on likvideeritud, ACESi projektide (sealhulgas FS) arendus on seiskunud.