Fotomaastikud + Prepar3D

1. põlvkonna fotomaastik
Lehele jõudsid vektormaastiku ja fotomaastike uuendatud installerid, mis nüüd toetavad viit simulaatorit – FSX ja FSX:SE ning Prepar3D v1, v2 ja v3. Samuti lisandus kolm uut fotoala – Pärnu, Kärdla ja Rapla.

Kõikidel neil on resolutsioon vähemalt 1,2 m/pix, automaatselt vahelduvad aastaajad (kevad, suvi, sügis, lumeta talv, lumega talv, öö), täielik autogen ning sujuv üleminek vektormaastikule.

Tegemist on viimaste lisandustega 1. põlvkonna fotomaastike seeriale.

Kui Microsoft töötas 15 aastat tagasi välja autogeni, siis toonane arvutite võimekus seadis madala lati maksimaalsele hoonete ja puude arvule vaateväljas. Hoonete ja puude hõredust kompenseeriti nende viimisega üleelusuurusesse. Maastikutekstuurid olid piiratud 4,8 m/pix resolutsioonile ja sellise udukogu pealt ei saanud arugi, et elamud on poolteist või isegi kaks korda suuremad.

Praeguseks on tehnilised võimalused jõudnud nii kaugele, et ei ole enam nimetamisväärne probleem toota 0,6 m/pix ja kõrgema resolutsiooniga fotomaastikke. Ülesuurendatud hooned ja puud paistavad sellisel maastikul võõrkehadena, mis tõsiselt rikuvad üldilmet. Seda enam, et hooned saavad olla vaid ristküliku kujulised.

Fotomaastike seeria jätkub 2. põlvkonna fotomaastikega, millel on uut tüüpi, meie enda poolt välja töötatud, hoopis täpsem ja ehitisregistri andmetel põhinev autogen, mis ei tooda ainult ristkülikukujulise hoonekuubiku, vaid annab hoonetele õige kuju, kõrguse ja välisilme.