Lennusimulaatorite nimekiri

Allpool olevad kaks tabelit toovad ära lennusimulaatorid, mis on tõsisema sisuga (mitte pelgalt lendamismängud) ning omavad aktiivset kogukonda, mis simulaatorit elusana hoiab. Välja jäävad moraalselt vananenud ja välja surnud kogukonnaga simulaatorid nagu näiteks Microsofti Combat Flight Simulator 3, mis ei vääri enam suuremat tähelepanu.

Nimele vajutamine viib simulaatori leheküljele. Nime taga olev ikoon viitab arvustusele ja viitab parematele simulaatoritele.

Tsiviil-lennusimulaatorid

Nimi Tootja Märkused
Prepar3D Lockheed Martin, Microsoft Microsofti Flight Simulator seeria edasiarendus. Mõeldud eeskätt tõsisemaks kasutuseks, sealhulgas õppevahendiks ja päriselu simulaatorite tarkvaraliseks põhjaks.
Microsoft Flight Microsoft Microsofti Flight Simulator sarja jätk, mis lihtsustati primitiivseks lendamismänguks ja mis seetõttu läbi kukkus.
Microsoft Flight Simulator X Microsoft Juhtiv simulaator. Sellele luuakse praegu kõige intensiivsemalt uusi ja kvaliteetseid lisasid. (Windows 7 all esinevad mõningad probleemid kasutajaliidesega.)
Microsoft Flight Simulator 2004 Microsoft Ehkki mitmest küljest vananenud, on FS2004le väga suur hulk kvaliteetseid lennukeid ja lennujaamu ning tugev kogukond, mis jätkab selle kasutamist madalate arvutinõudmiste pärast.
X-Plane Laminar Research Kõige tõsisem alternatiiv Microsofti-põhjaga simulaatoritele. Füüsikamudel ja simulaatori käitumine on absoluutselt parim, ent väikese kogukonna tõttu napib kvaliteetselt konstrueeritud lennujaamu, lennukeid ja maastikke.
FlightGear Avatud lähtekoodiga simulaator, X-Plane’ist ja Microsofti-põhjaga simulaatoritest tugevalt maas.
Fly! Legacy Terminal Reality, Chris Wallace, jt Avatud lähtekoodiga simulaator, mis põhineb 2001. aastast pärineval Fly! II-l.
Condor Soaring Simulator Uros Bergant, Gregor Rozman Juhtiv purilennusimulaator.
Silent Wings Silent Wings Purilennusimulaator.
Take On Helicopters Bohemia Interactive Väga detailne helikopterisimulaator.

Militaar-lennusimulaatorid

Nimi Tootja Märkused
Digital Combat Simulator Eagle Dynamics Kõige kvaliteetsem tänapäevaste lennukitega simulaatoritesari.
Rise of Flight 777 Studios Esimesele maailmasõjale keskenduv simulaator.
Falcon 4.0 Benchmark Sims, Microprose Algselt Microprose’i poolt 1998 loodud F-16 mäng, mille arendamise võttis üle fenomenaalselt tugev kogukond, mis arendas selle välja tänapäevastele standarditele vastavaks parimaks F-16 simulaatoriks.
Strike Fighters
Wings Over Vietnam
Wings Over Europe
First Eagles
jt
Third Wire Keskpärase detailsusega lai simulaatoritesari, mis keskendub Külma sõja konfliktikolletele, ainsaks erandiks Esimese maailmasõja perioodi jääv First Eagles.
IL-2 Sturmovik 1C: Maddox Games Teise maailmasõja perioodi simulaatoritesari.