JHAir avas uksed

flyjh.lennusimu.net

Mis on JHAir?
JHAir on Eesti esimene virtuaalne lennufirma mis avas uksed jõululaupäeval 24.12.2008. Idee sa alguse sellest kui varem “põrandaall” tegutsenud “virtual JPAir´i” pilootidel sai villand omavahel .xls kujul olnud logiraamatute ja lennuplaanide haldussüsteemi sünkroniseerimisest. Hetkel on meil kaks MD-83 tüüpi lennukit mis saabusid äsja Saksamaalt uut värvikuube saamast.

Miks JHAir?
JHAir on inspireeritud reaalselt eksisteerivast lennufirmast JPAir. Nimevahetuse eesmärk oli võimalike probleemide ellimineerimine juba eos ning paradoks, et päriselt pole JPAir veel MD80 tüüpi lennukitega opereerimist alustanud. Samuti võimaldab uus nimi sõltumatut arengut virtuaalses maailmas, mida ei pärsi idee jäljendada reaalselt eksisteerivat lennufirmat.

Roheline?
Aga mis värvi siis veel? Jah, tegemist on võrdlemisi “toore” VAga ning osa välismaalt ostetud süsteemide integrerimine ja katsetamine on alles käigus. Avaleht jääbki tsarterfirmale omaselt lihtsaks ja ülevaatlikuks. Lehe ülaosas on link “inside JHAir” kust edasi pääsevad vaid piloodid ja lehe haldajad, ning seal on saadaval kõik mida JHAir´i lendude lendamiseks vaja läheb. Esialgsete plaanide kohaselt ei too küpsuse saavutamine kaasa värvilahenduse muutust :).