Carenadolt tulemas C152 ja C172N

MSFSi jaoks lisasid tootev grupeering Carenado teatab, et neilt on tulemas terve sari nullist üles ehitatud lennukeid FSXle, sealhulgas Cessna 152 ja Cessna 172N. Neist esimest leiab Eesti registrist minu teada ühe, kutsungiga ES-ECM. C172N peaks olema esindatud vähemalt kahe lennuki näol, ES-ECR ja ES-ECH.

Carenado piltide järgi otsustades on tegemist tavapäraselt kõrge kvaliteediga, mis erinevalt paljudest teistest tootjatest ei ela ressursinõudlikkuse otsas, vaid kasutab mälu ja arvutusvõimsust talutavas mahus. Piltidelt ei hakka silma puuduvaid instrumente või modelleerimata detaile, nii et peatset müügiletulekut lubav fraas tundub usutav.

Niipea kui Carenado avaldab tühjad tekstuurilehed, püüan värvida ja üles panna vähemalt ES-ECH tekstuurid. Carenado lennuki baasil saab iseenesest kõiki Eesti Cessna 172sid värvida, sest versioonide vahelised erinevused ei ole kuigi silmatorkavad.

Sama kehtib Cessna 152 kohta, mis on piisavalt sarnane Cessna 150le, et Aeronautikaklubi lennukid sama mudeli baasil värvida. Inimesed, kes puutuvad igapäevaselt C150ga kokku, märkaksid C152 juures erinevusi detaildes (näiteks 10 kraadi vähem väljaulatuvad tagatiivad), aga keskmisele simulaatorikasutajale ei tohiks sellisid pisiasjad silma paista. Pealegi, korralikku C150 mudelit, millele Aeronautikaklubi lennukite tekstuurilehed valmistada, nagunii ei ole.